כלים טכנולוגיים

רשימת כלים טכנולוגיים אשר יאפשרו לכם לנהל ולשתף את החומר הנלמד. צוות מערכות מידע ישמח לסייע לכם על מנת שתפיקו את המרב מהטכנולוגיות הזמינות לרשותכם ברשת.

ניהול החומר הנלמד

one noteOne note – אפליקציה אשר נמצאת בסביבת האופיס. יש לפתוח את תפריט ה Office במחשב האישי ושם תמצאו אותה בסמוך לוורד, לפאוארפוינט והאקסל.
לסרטון ההדגמה: https://www.youtube.com/watch?v=Q-9gYElkKMU

evernote_ipad_wallpaperEvernote אותה ניתן להוריד בחינם מהרשת – ישנה גם גרסה לטאבלט ולטלפון נייד. ניתן כמובן לגשת לתכנים באמצעות הדפדפן.
כתובת האתר: http://www.evernote.com

שיתוף תכנים

כוננים ברשת

מומלץ לשמור את הקבצים החשובים ברשת מהסיבות הבאות:

  • במידה ויקרה משהו לדיסק במחשב שלכם – יישמר לכם עותק של הקבצים.
  • הקבצים יהיו זמינים לכם מכל מקום – כולל מהטלפון הנייד.
  • ניתן לשתף קבצים עם חברים באמצעות מתן הרשאת גישה לתיקיה.

מדובר בשירות ללא תשלום אשר כרוך בהורדת אפליקציה אותה אתם יכולים להתקין על כל מחשב. לאחר ההתקנה יתווסף לכם כונן נוסף במחשב אשר כל מה שיישמר בכונן זה – יהיה לו עותק ברשת. ניתן להיכנס לחשבון שלכם מכל מקום, לצפות ולהוריד את הקבצים. אפשר כמובן להתקין את האפליקציה בכל מחשב ואז אותם קבצים יהיו זמינים מכל מקום.

האפליקציות המומלצות:

dropbox-logo-100257961-origDropbox – ניתן להיכנס לאתר, להירשם ולהוריד את התוכנה למחשב. תתחדשו – יש לכם דיסק חדש במחשב אשר כל מה שנמצא בו יהיה זמין עבורכם ומגובה ברשת.
לסרטון הדגמה: https://www.youtube.com/watch?t=1&v=ByWHftv2pyk

gogle driveGoogle drive – שירות אחסון הקבצים של גוגל.
לסרטון הדגמה: https://www.youtube.com/watch?t=3&v=zO6nQTfLwjI

תזכורות וצילום או סריקת סיכומים לטלפון הנייד

camscanerCamscanner – אפליקציה המאפשרת לצלם באמצעות הטלפון הנייד מספר דפים, לאגם אותם לקובץ Pdf, מומלץ בעיקר כאשר תרצו לצלם סיכומים אחד של השני ולשתף במייל או בווטסאפ. חפשו ב App store את האפליקציה Camscanner.

keepKeep – ניהול פתקים ותזכורות, מוצר של חברת Google. חפשו ב App store את האפליקציה Keep.

יישומים וכלים ללמידה

kahootKahoot- כלי המאפשר ליצור חידונים או סקרים המבוססים על שאלות סגורות (רב ברירה) עליהם יכולים התלמידים לענות באמצעות המחשב/ טלפון נייד/ טאבלט. ניתן להשתמש ב"חידונים ציבוריים" בנושאים שונים: חגים ומועדים, ידע כללי ונושאים רבים. מדריך ליצירת והפעלת חידון Kahoot.