כנס הסיום של התכנית "חשיבה מתמטית" נערך בנתיבות

בטקס חגיגי שנערת המרכז המדעים בנתיבות הוענקו תעודות השתתפות לתלמידים וחולקו פרסים להמצטיינים שביניהם. במהלך הטקס הציגו ארבעה מהתלמידים המצטיינים משחקים מתמטיים ופתרון חידות מתמטיות ומחשבתיות, כפי שלמדו לפתור במהלך השנה.
בטקס השתתפו היועץ האסטרטגי לראש העיר מר נתן רובין, נשיא מכללת חמדת הדרום פרופ' שאול קרקובר, ראש החוג למדעים במכללת חמדת הדרום ורכז הפרויקט פרופ' טוביה בר נוי, מנהלת מרכז המדעים בעיר ורד קינן, מנהלות בתי הספר, סטודנטיות שהדריכו את הפרויקט, הורים ועשרות תלמידים שבשנה האחרונה חוו למידה מתמטית לא שגרתית.
רכז הפרויקט פרופ' בר נוי מספר "החלטתי לפני שלוש שנים ליזום פרויקטים למעורבות בקהילה. דיברתי עם ורד קינן, מנהלת מרכז המדעים, וביחד החלטנו על הכנת התלמידים לחידון מתמטי לבתי הספר. בשנה הראשונה של הפרויקט הוא פעל בשלוש כיתות בלבד. בשנה שעברה היו רשומים יותר מ-220 תלמידי כיתות ה-ו, מ-11 כיתות בעיר, והשנה משתתפים כ-250 תלמידים מ-12 כיתות בנתיבות ומקיבוץ סעד.
הפרויקט פועל במהלך השנה בעזרת חמש סטודנטיות מצטיינות מהמכללה, שכל אחת מלמדת בין שתיים לשלוש כיתות. כל מפגש נמשך כשעה וחצי, ומתחלק לשלושה חלקים – משחק מתמטי, חידוני חשיבה ופתרונן באופן משותף על הלוח שבכיתה.
עוד מוסיף פרופ' טוביה בר-נוי: "אני גדלתי בדור שחי בתחושה שמתמטיקה זה קשה, וכשהגעתי לאוניברסיטה הבנתי שאם לא אתמודד עם הקושי, אז בחיים לא אגיע לשום דבר. אבל לכם אני אומר – מתמטיקה אינה קשה בכלל, פשוט צריך לרצות להתמודד עם זה. בעזרת המתמטיקה עושים את הכל, מחשבים הכל, מבטאים את הכל.
נשיא מכללת חמדת הדרום, פרופ' שאול קרקובר, אומר כי "המדעים שהתקדמו בצורה מהירה במאה השנים האחרונות אלו המדעים המדויקים, ואילו המדעים הלא מדויקים, נשארו מאחור. בלי מתמטיקה אין דיוק. אם לא מפעילים כלים מדידים גם במדעים הלא מדויקים חסר משהו. לסטודנטיות שהשתתפו בפעילות הזו מגיעה תודה גדולה על קידום הילדים בתחום המתמטיקה".