יום עיון לסטודנטיות המתנסות במסגרת אקדמיה כתה

ביום רביעי 10/1/18 התקיים במכללה יום עיון לסטודנטיות המתנסות במסגרת אקדמיה כתה. 

יום העיון נפתח בסדנה בנושא "על סדר יומה של הגננת/המורה" עם מר שי מאמו – רכז ההדרכה וראש תוכנית רג"ב במכללה. הסדנה עסקה בסוגיות: מה הדבר החשוב לי כמורה? אלו כלים מורה צריכה כדי להצליח בתפקידה?

מגוון מומחים הועמדו לרשות כל קבוצה ועל הסטודנטיות היה להחליט במי כדאי להן להיעזר. השיח והדיון היו מעוררים והמסקנה הייתה כי "מר דידקטי" הוא המומחה שכל מורה צריך כדי להצליח: ככל שנתמקצע יותר ונשקיע בחלק הדידקטי, קרוב לוודאי שנוכל להתמודד עם מגוון האתגרים בשדה: הכלה, יחס לשונות, התמודדות עם בעיות משמעת, ניהול כתה ועוד…

החלק השני של היום היה "קפה בניחוח אקדמיה כתה" עם ד"ר כוכי פרג'ון – מתאמת אקדמיה כתה ורכזת סטאז' במכללה. במעגלי השיח קיבלו הסטודנטיות "מנות פתיחה", מנות עיקריות ו"מנות אחרונות"- באמצעות דיון על היגדים שונים שעוסקים בחוויות משמעותיות, יתרונות, אתגרים וקשיים איתם הן מתמודדות במסגרת הכשרתן. השיח עורר את הסטודנטיות לחשיבה והוביל אותן להכיר ולהמשיג את התובנות והכלים הרבים שרכשו בהכשרה, ולהציג את הקשיים והאתגרים כדי ללמוד מהנעשה לקראת הסמסטר הבא.

יום העיון הסתיים בסדנה בנושא "תקשורת מורים-הורים"- עם הגב' דיאנה רוזנר. הסטודנטיות נחשפו לגורמים לקושי בתקשורת בין מורים והורים המאפיינים את העידן בו אנו חיים, וקיבלו כלים אופרטיביים לניהול דיאלוג מיטבי בתקשורת בינאישית בכלל ובתקשורת עם הורים בפרט.