טיש מבראשית בחמדת הדרום אירח בחודש טבת אורחים מיוחדים במינם

מעמד הטיש המסורתי בלילות חמישי משך אליו למכללה מאות משתתפות ששמחו לטעום ממטעמי השבת ולשמוע הרצאות מרתקות מצוות המדרשה ומהאורחים המיוחדים – הזמר והיוצר הראל טל, עורך עלון "שיחת השבוע", הרב מנחם ברוד, ושבוע אחר כך רות בנאי, אשתו של הזמר אביתר בנאי, שהיא גיורת עם סיפור מרתק ומיוחד…הנה הוא לפניכם.

רות בנאי: "כשבאים מהכלום ללמוד תורה זה כמו למצוא מים במדבר". בשיחה שהעבירה רות בנאי במכללה האקדמית לחינוך חמדת הדרום, היא סיפרה על תהליך הגיור שעברה, על החיפושים, וגם קצת על אביתר…

"הרגשתי בפנים כל הזמן שנולדתי במקום שלא שלי. הייתי מאוד קרובה להוריי ולאחיותיי, אבל למרות זאת הרגשתי מאוד לבד. בכיתי המון לילות ולא דיברתי עם אף אחד על זה, כי ידעתי שזה משהו שאי אפשר להסביר. לאורך השנים המשכתי לחפש, אפילו הייתה תקופה שחשבתי שאני צריכה להיות נוצריה, כמו רוב האנשים בדנמרק, המקום שבו גדלתי".

על המפגש עם אביתר היא מספרת: "שנתיים עברו מאז שראיתי את אביתר בהופעה שלו בניו יורק. באחד הימים כשקראתי את הספר 'האדם מחפש משמעות', משפט אחד תפס אותי בספר, "בן אדם צריך אומץ לעמוד לבד". למרות שלא הייתי בקשר עם אביתר הרבה זמן, היה לי קול מבפנים שאמר לי להגיד את המשפט הזה לאביתר, ולמרות שהחלטתי שאני לא אתקשר אליו, החלטתי לכתוב לו מייל עם המשפט הזה ואת השם שלי. יום למחרת קיבלתי ממנו מייל ארוך בו הוא ספק שאל ספק ביקש 'אולי תבואי לבקר', ואני הסכמתי. בשנים האלו היו לי תפילות ושאלות 'אני לא מבינה למה האדם הזה צריך להיות בלב שלי, הוא תופס מקום ואני לא רוצה אותו שם, אבל אני חייבת לדעת למה הוא שם, אני רוצה תשובה'. אחרי שבוע ולמרות העומס בטיסות, הצלחתי להגיע דרך לונדון לתל אביב. התרגשתי מאוד. הגעתי לבן גוריון ואביתר עמד עם בקבוק יין וחיוך. הוא אמר שהיום ט"ו באב. אז שאלתי אותו מה זה אומר? והוא ענה שזה יום שבו נשמות שלא היו יחד הרבה זמן נפגשות'".

לסיפור יש עוד המשך, שכלל נסיעה שלהם אחד אחרי השני לניו-יורק שם רות עבדה, כדי לקבל את ההחלטה. אבל מאז רות ואביתר נשואים ולהם חמישה ילדים. רות הוסיפה ותיארה בפני משתתפי הטיש: "כשבאים מהכלום הזה ובאים לשבת וללמוד תורה ולהתעסק באמת, זה כמו ללכת במדבר ולא יהיה כלום לשתות ופתאום יש מים. זה היה תענוג. אני שמחה להיות בבית שוב. אני בטוחה שהייתי אבל עכשיו חזרתי. צריך להודות ולדעת בלב ובנשמה כמה שיש לנו, כמה עומק יש בנשמה היהודית ובתורה שלנו, זה לא מובן מאליו, זה נס".

הרב ישי פוירליכט, ראש המדרשה במכללה סיפר: "רות דיברה עם הבנות על חיפוש אמת, דבר שנגע בהן ונגע גם בה. הן שאלו שאלות, השתתפו ורות יצאה בהרגשה שהצימאון של הבנות והאווירה שיצרו הן משהו שהיא רוצה להיות חלק ממנו".