בארץ אהבתי- ערב ט"ו בשבט במכללת חמדת הדרום בשילוב מכון תורה והארץ

 בארץ אהבתי

לרגל ט"ו בשבט אירחה המכללה האקדמית לחינוך חמדת הדרום את החידון השנתי של מכון התורה והארץ, שנערך בנושא מצוות התלויות בארץ. החידון נערך בהשתתפות עשרות נשים שהתמודדו עם שאלות על מספר מסכתות מסדר זרעים, ומושגים בנושא.
במהלך הערב בו השתתפו מאות בנות מהמכללה והאזור, התקיימה הופעתו של הזמר והיוצר הראל טל, ונערך סדר ט"ו בשבט חגיגי. בסיומו של הערב הוכרזו הזוכות בחידון. במקום הראשון זכתה אוריה אסולין ממרכז שפירא, סטודנטית לאומנות במכללת אמונה, ובמקום השני זכתה שרית יורב, מורה למשנה ומדעים בממ"ד בנות הר נוף בירושלים

הרב ישי פוירליכט, ראש מדרשת מבראשית במכללת חמדת הדרום: "חיכינו כל כך הרבה שנים להנות מזיוה של א"י והנה זה הגיע…ביום שכולו אהבה וכיסופים לארץ הבחירה ומתוך רגשות תודה לבורא עולם, ללמוד בצורה כל כך חוייתית על המצוות התלויות בארץ בחידון מקצועי שהונחה בטוב טעם ע"י הרב נריה פנחס, חתן התנ"ך העולמי, ומחבר השאלונים זה שנים רבות. הופעה מוזיקלית מרוממת של הזמר והיוצר הראל טל. ועריכת סדר ליל ט"ו בשבט מרגש בצוותא..המשתתפות חוו ערב גדוש, קסום ועוצמתי והתגובות היו נלהבות ב"ה. שיתוף הפעולה בין מכללת חמדת הדרום ובין מכון התורה והארץ מניב פירות יפים ומתוקים, ובעז"ה ניפגש בשנה הבאה לערב מהנה וממלא. אני רוצה להודות לנשיא המכללה פרופ' שאול קרקובר, שיזם, דחף ועודד את שיתוף הפעולה מתוך רצון להגדיל את תורתה של ארץ ישראל. וטרח להגיע ולברך את הקהל בדברים מרגשים היוצאים מן הלב".

עורך החידון ומרכז התוכנית במכון התורה והארץ, הרב דוד אייגנר אמר: "האירוע היה מרגש ומיוחד, מלא שמחה ואהבת התורה והארץ. ישנה חשיבות עצומה ועליונה לחבר את כל חלקי עם ישראל לארץ ישראל בענייני מצוות התלויות בארץ, ובעיקר להגיע ללימוד שמביא לידי מעשה. מכללת חמדת הדרום מהווה מגדלור אזורי לחינוך, ומבחינה זו שיתוף הפעולה עם המכללה הוא משמעותי וחשוב בהטמעת המצוות התלויות בארץ".