לידיעתכם: מידע חשוב על העסקת סטודנטים בשירות המדינה

סטודנטים יקרים שלום רב,

לראשונה מאז 2009 הוסדרו זכויות ותנאי העסקה רבים בנושא העסקת סטודנטים בשירות המדינה, כך שהם כוללים מעתה מפרש רחב יותר של סטודנטים אשר יכולים להיות מועסקים בתקופת לימודיהם בשירות המדינה ולרכוש נסיון מקצועי בתחום לימודיהם.

שירות המדינה הנו המעסיק הגדול ביותר של סטודנטים במדינת ישראל אשר נחשב למעסיק אטרקטיבי עבור אקדמאים שמעוניינים לעבוד בין כתליו מתוך נכונות לתרום ולייעל את המערכת ציבורית ומתוך רצון לרכוש ניסיון ומיומנות מקצועית במהלך לימודיהם. על פי נתוני הנציבות, על כל משרת סטודנט בשירות המדינה מתמודדים בממוצע עשרות סטודנטים.

ע"פ החוזר החדש, מעתה הגדרת הסטודנט כוללת גם את הסטודנטים הבאים:

  1. מועמדים ללימודים אקדמיים – בכפוף לאישור קבלה ללימודים (ניתן להתחיל העסקה של כסטודנט עד חודשיים לפני תחילת שנת הלימודים).
  2. תלמידים במכינות קדם-אקדמיות.
  3. סטודנטים שברשותם תואר ולומדים לתואר נוסף (ראשון או שני).
  4. סטודנטים הלומדים בשנת השלמה להסמכה לראיית חשבון (במוסד להשכלה גבוהה בלבד).
  5. סטודנטים הלומדים בשנת השלמה לתואר שני.
  6. סטודנטים לתואר שלישי.

כמו כן הורחב משך הזמן המקסימלי להעסקת סטודנט, כך שמעתה ניתן להעסיק סטודנטים עד חמש שנים (במצטבר) ולא רק עד 3 שנים כפי שהוגדר עד כה – כך שסטודנטים שלימודיהם אורכים מעל שלוש שנים – כגון הנדסה, משפטים, אדריכלות – יוכלו להיות מועסקים לכל אורך התואר.

היכנסו לאתר נציבות שירות המדינה כדי לצפות במשרות המתעדכנות כל העת.
כמו כן, על פי מידע שנמסר לנו בקרוב יופץ "מכרז מאגר" נוסף לסטודנטים בשירות המדינה, שיאפשר התמודדות יעילה יותר על משרות, אופק תעסוקתי ואפשרויות קידום בתוך המערכת הציבורית.

בשבילכם ולמענכם,
ועד הסטודנטים בשירות המדינה