מלגת הצטיינות מקרן אוקס הוענקה לסטודנטית רוני הונוולד

בטקס שנערך על ידי הקרן ע"ש הרב דוד וגרטה אוקס זכתה רוני הונוולד, סטודנטית בחוג למקרא ובחוג לחינוך מיוחד במכללה האקדמית חמדת הדרום במלגת הצטיינות מטעם הקרן לסטודנטים דתיים המכשירים עצמם לתפקידי חינוך והוראה.

בטקס שנערך ב"בית ברט" בירושלים, הוענקו עשר מלגות לעשרה סטודנטים מצטיינים מהמכללות הדתיות השונות. את החסות לטקס נתנו הנהלת עמותת רעות והנהלת הקרן ע"ש הרב דוד וגרטה אוקס. הרב ד"ר דוד אוקס ז"ל היה איש חינוך דגול, רבהּ האחרון של לייפציג ורבה של קהילת "חוג הנוער הדתי – איחוד שיבת ציון", לימים מנהלו הראשון של בית הספר התיכון צייטלין בתל אביב. גרטה הייתה ממקימי עמותת "רעות – שרות נשים סוציאלי". בני הזוג אוקס, השאירו אחריהם מורשת המבקשת לטפח את הסטודנטים במכללות הדתיות להוראה.

ד"ר אורלי קולודני, דיקנית הסטודנטיות ומרצה למקרא במכללה המליצה על רוני כסטודנטית מצטיינת ואמרה כי "רוני בעלת כושר מנהיגות ויכולת ביטוי בכתב ובע"פ, חדורת מוטיבציה, מוכנה להשקיע מזמנה ומעצמה, על מנת להעמיק ולהרחיב את ידיעותיה בתחום החינוך. במסגרת ההתנסות המעשית, רוני מטמיעה עקרונות הוראה באופן מידי ומקצועי ומלמדת באהבה וממקום של שליחות. היא מגלה את היכולת היצירתית שלה ובאמצעותה להגיע לכל תלמיד ותלמיד ולהניע כל אחד מהם ללמידה איכותית. רוני בעלת מוטיבציה גדולה ללמידה ולמצוינות, אני בהחלט סבורה כי לפנינו צומחת לה מורה מנהיגה ויוזמת מכח ערכים ואידאות. רוני היא דוגמא למחנכים מחוללי שינוי שאנחנו מצמיחים במכללה, מנהיגים בעלי יוזמה, יצירתיות ושליחות חינוכית.

רוני מודה על הפרס שניתן לה וסיפרה ש"המעמד היה בהחלט מכובד ומרגש ושזו הזדמנות נפלאה עבורי להוקיר תודה לסגל המכללה בראש ובראשונה על כך שהם רואים את הרצון והמאמץ בלמידה. זה לא מובן מאליו, וזה ממש מחמם את הלב ומרגש. ישנה תחושה שמלווה אותי מתחילת הלימודים, שאני מרגישה קצת כמו ר' עקיבא, להבדיל, שהתחיל ללמוד בגיל 40.  גם אני שותה בצמא כל מידע ולימוד חדש. זכיתי, ב"ה, ללמוד ממרצות ומרצים מצוינים ומאוד מקצועיים שנותנים לנו הרבה מעבר לידע. הם נותנים כלים של ממש לעבודה בשטח ולחיים. בימים אלה התחלנו במיזם חדש במקום מגורי בו ילדי כיתות א-ו יוצאים לטבע  יוזמים, יוצרים ולוקחים אחריות קבוצתית ואישית. המסר שלנו אליהם שאין "אי-אפשר" אלא "איך אפשר". אני רוצה לקחת את המסר הזה גם אלינו ומקווה שלא נפסיק ליזום וליצור. תודה מיוחדת גם לד"ר קולודני על הליווי וההשקעה הרבה שלה בהגעה והשתתפות בערב החשוב".

פרופ' קרקובר, נשיא המכללה, מברך את רוני עם קבלת המלגה המכובדת בברכת יהי רצון שתוסיפי ותעשי חיל לקראת הכשרתך כמורה ומנהיגה חינוכית להנחלת המורשת היהודית בעם ובארץ. נדמה שאין ברכה נאה יותר לך ולכולנו מהברכה "שירבו כמותך בישראל".