הדור הבא של חונכים טובים

ביום רביעי 04/06 19 התקיים במכללת חמדת הדרום טקס רב רושם במסגרת המיזם "חניכה בחיוך". בטקס הוענקו פרסים  לחונכים/ות מצטיינים.

בכניסה לאולם הוצגו כרזות של מתמחים מלוות בהסבר שעוררו עניין רב בקרב הנוכחים הרבים.

הרציונל שעמד מאחורי המיזם הוא יצירת חניכה שתיעשה מתוך רצון אמתי לתמוך, לסייע ופשוט 'להיום שם' בשביל המתמחה. 

במסגרת המיזם התקבלה החלטה ביחידה לכניסה להוראה ובתמיכה של ההנהלה, בפעם הראשונה להעניק פרסים כספיים למורים חונכים מצטיינים. מטרת הפרס היא להוקיר את המורים החונכים אשר קלטו מתמחים ואפשרו להם קליטה מיטבית במערכת החינוך, מה שישפיע בסופו של דבר על רצונם להתמיד בעשייה החינוכית ולהתפתח מקצועית.

החונכים המצטיינים נבחרו ע"י המתמחים. לשם כך במנחי סדנאות ההתמחות בנו יחד עם המתמחים משוב הערכה על תהליך הקליטה ואופי החניכה. המשוב ניתן על  על פי מדדים שנמצאו חשובים בעיני המתמחים לתהליך קליטתם ע"י החונכים.  מכלל החונכים של המתמחים נבחרו 10 חונכים אשר קיבלו את הדירוג הגבוה ביותר ע"י המתמחים שלהם במשובי ההערכה. עשרת החונכים הזוכים  קבלו תעודת הערכה ופרס כספי בגובה של 1.500 ₪ כל אחד.

את הטקס פתחה דר' גואטה אסתר ראש היחידה לכניסה להוראה. בדבריה הציגה את הרציונל שעמד מאחורי המיזם. בהמשך הציגה דר' כוכי פרג'ון רכזת הסטאז' במכללה את כל התהליך החל מבניית משובי ההערכה ועד לבחירת החונכים הזוכים בפרס קליטה המיטבית.

את החלק של הברכות פתחה דר' צביה בר שלום סגנית הנשיא, אשר בדבריה נתנה מבט כולל על מעמד המתמחים, תפקידם של החונכים ותרומתם המיוחדת לקליטה מיטבית של המתמחים.

זאב אלדר המפקח על הכניסה להוראה במחוז דרום, הדגיש אף הוא בדבריו את התפקיד החשוב של החונכים והדגיש את העובדה שחניכה מיטבית של המתמחים תצמיח את הדור הבא של חונכים טובים. טקס הענקת הפרסים היה מרגש ביותר. בזמן שכל מתמחה נקרא לקבל את התעודה ואת הפרס  הוצגה שקופית ובה דברי השבח של המתמחה על החונך והנימוק להמלצה להעניק לו את הפרס. דר' כוכי פרג'ון קראה בהתרגשות את דברי המתמחים. דברי השבח והחיבוקים החמים שהעניקו המתמחים לחונכים הזוכים המחישו יותר מכל מהי קליטה מיטבית.

היוזמה הברוכה זכתה לדברי שבח מנציגי משרד החינוך שנכחו בטקס וביניהם  זאב אלדר המפקח המחוזי על הפיתוח המקצועי, איריס נהון מדריכת סטאז' מחוז דרום ואסתי פירסטיין חברת ענף.